JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 720

Mire figyelj ha rózsagyökeret tartalmazó étrend-kiegészítőt veszel?! stars

Szép lassan annyi étrendkiegészítő van a boltokban, webáruházakban, saját konyhánkban, mint égen a csillag. Laikusként hogyan is lehetne eligazodni ebben a kapszuladömpingben, hiszen legtöbb felhasználó biztosan nem vegyész, farmakológus, vagy gyógynövényszakértő, hogy mélyen ismerje a hatóanyagokat, azoknak a különböző formáit, koncentrációit, a háttérben zajló tényleges ipari folyamatokat. Ehhez még hozzájön a különböző cégek hangzatos, színes reklámhalmaza, ami fűt-fát mond és ígér. A legtöbb reklám vastagbetűsen azt, hogy egy adott termékben hány mg növényi összetevő van. Az, hogy ez ténylegesen mennyi hatóanyagot jelent, nem jelenik meg! Ez csak egy marketingfogás … mint ahogy erre megpróbálok lentebb rávilágítani.

Mire figyelj ha progeszteron krémet veszel?! stars

A civilizációs betegségnek is számító ösztrogéndominancia miatt napjainkban már egyre népszerűbbek a természetes progeszteron krémek. Nem csoda, hiszen megannyi kellemetlen és komoly nőgyógyászati állapot (pl. endometriózis, mióma, PCOS, IR, meddőség) melegágya lehet az ösztrongén túlsúly. Mivel a progeszteronpótlást célzó krémek minőségben időnként hagynak kívánnivalót, ezért ebben a jegyzetben arra mutatok rá, hogy tudatos vásárlóként milyen szempontokat érdemes figyelembe venned egy termék megvásárlása előtt!

Pajzsmirigy alulműködés leggyakoribb tünetei

A világon emberek milliói szenvednek mindenfele egészségügyi komplikáció miatt, azonban fogalmuk sincsen arról, hogy mindezért a pajzsmirigyük a felelős. Az orvosaik gyógyszert gyógyszerre rendelnek nekik olyan betegségekre, amelyek gyógyíthatóak lennének a háttérben meghúzódó pajzsmirigy alulműködés kezelésével. Ez az igazi tragédia.

A stressz veszélyei, a mellékvesék kimerülése

A mérhetetlen mennyiségű terhelés, amellyel nap, mint nap szembesülni kell. A mindennapi megélhetésért való harc, a maximális teljesítmény bármely szituációban, a krónikus betegségekkel való küzdelem. Vajon meddig lehet ezt tovább fokozni?

Policisztás petefészek szindróma (PCOS) - 4. rész

A PCOS-t régebben kizárólag reproduktív rendellenességnek tartották, amely a termékeny korú nőket érinti. Az anovuláció (az ovuláció nélküli menstruációs ciklus) és az androgén többlet a szindróma diagnózisának legfőbb feltételei voltak. Azonban az inzulin-rezisztencia is jelentős mértékben hozzájárul a PCOS kialakulásához, amelynek az anyagcserét és szív- és érrendszert érintő következményeit széles körben elfogadják tudományos körökben.

Policisztás petefészek szindróma (PCOS) - 2. rész

A PCOS megállapításában kihívást jelentő aspektusok egyike az, hogy a jelek és tünetek személyenként változnak, mind típusban, mind komolyságban. A PCOS tüneteit gyakran összekeverik más betegségekkel. Azonban, a gyakori tünetek közé tartoznak a következők:

Policisztás petefészek szindróma (PCOS) - 1. rész

Ha egy nőnél szabálytalan menstruációs ciklus, túlzott arc- és testszőrzet, felnőtt pattanás, súlynövekedés, terméketlenség és a petefészek megnagyobbodása jelentkezik, akkor elképzelhető, hogy policisztás petefészek szindrómában (PCOS) szenved. Ez a szindróma a termékeny korú nők 5-10%-át, illetve a szabálytalan menstruációs ciklustól szenvedő nők körülbelül 70-90%-át érinti. Több más tünet mellett a PCOS okozhatja a hormonháztartás felborulását, így a megemelkedett tesztoszteron- (férfi hormon) és ösztrogén- (női hormon) szintet, illetve a magas inzulin-szintet.

Természetes támogatás az inzulinrezisztencia hatékony kezeléséhez

Modern társadalmunk egyre több olyan problémával szembesül, amely az azzal járó táplálkozási és életmódbeli hiányosságokból fakad. Az állandó és intenzív stresszhatások, a túlzott mértékű cukorfogyasztás, a finomított és rostszegény étrend, az erőteljes hormonális behatások, a rendszeres testmozgást nélkülöző életforma mind erőteljesen rányomja bélyegét egészségi állapotunkra; ráadásul az említett tényezők hatására a genetikailag kódolt hajlamok is gyorsabban és sokkal nagyobb eséllyel törnek felszínre. Ezek a faktorok egész szervezetünkre befolyással vannak; megzavarhatják a hormonális működést, az anyagcserét, a keringést, és még hosszan sorolhatnám.