Glutation és máriatövis tartalmú készítmények használata

A máj támogatása a mai világban talán még fontosabb, mint nagyszüleink korában. Felmenőink nem ittak palackozott folyadékot, nem használtak ilyen nagy mennyiségben import árut, nem laktak ennyire szennyezett városokban és nem a közösségi hálót használták aktív kikapcsolódásra a szabadtéri mozgás helyett. Természetesen ez az időszak sem volt mentes a kemikáliáktól, de a mennyiség közel sem öltött ekkora méreteket.

Amíg étrendünk maximálisan fedezi szükségleteinket, eleget mozgunk, figyelmet fordítunk a stressz csökkentésére és eleget alszunk szervezetünk hatékonyan méregtelenít. Azonban az emberek többségénél az egyik vagy másik feltétel biztosan hiányzik, ezért némi külső segítségre is szükség lehet.

Milyen tünetek jelezhetik a májfunkciók gyengülését?

Bőrproblémák, fejfájás, szédülés, felborul hormonális egyensúly, emésztési gondok, lepedékes nyelv, vagy különböző allergiák megjelenése.

Hogyan támogathatjuk a szerveztünk méregtelenítő folyamatait?

A szervezet önmaga végzi a méregtelenítési folyamatokat a szerveinkben (tüdő, gyomor, máj, bőr, vesék), valamint a minden sejtünkben megtalálható glutation segítségével. A glutation egy rendkívül erős antioxidáns, amelynek feladata többek között a toxinok semlegesítése, az immunrendszer védelme és a sejtek az oxidatív stressztől való megóvása. Látható, hogy a szervezet egészséges működésében rendkívül nagy szerepe van. Ahhoz, hogy a glutation szintje megfelelő legyen sok más ásványi anyagra, vitaminra és aminosavra (fehérjére) is szükség van. Nélkülözhetetlen például a magnézium, C-vitamin, szelén, n-acetil cisztein stb. jelenléte. Stressz hatására azonban pont ezeknek a kulcsfontosságú anyagoknak a szintje csökken és ilyenkor már egy optimális étrend sem elegendő, hogy a szervezet igényeit kiszolgáljuk. Ilyenkor fontos, sőt elengedhetetlen az étrend-kiegészítők, gyógynövények, vagy gyógynövényes készítmények alkalmazása (pl. WTN Glutation krém, WTN GlutRegTM immunvédő komplex, WTN Máriatövis komplex csepp).

 

WTN Glutation krém

Használat:

  • A glutation krémet javasolt a délelőtti, de legkésőbb a kora délutáni órákban, étkezést követően használni (pl. ebéd után). Mindig érdemes étkezéshez kötni a májtámogató készítmények alkalmazását, mint pl. a glutation és a máriatövis.
  • A WTN glutation készítménynél alacsonyabb dozírozást alkalmazz. WTN glutation krém esetében 0,5 pumpa mennyiséget kezdj használni. A jobb bordaív alatti területre masszírozd be. (A gyorsabb felszívódás érdekében a napi dózist eloszthatod két részre és így az egyik részt a máj, a másikat pedig a talp területére kend.) 2-3 hét eltelte után növelheted az adagot, napi 1 pumpa mennyiségre.
  • Férfiak számára is alkalmazható a készítmény.
  • Kúraszerű alkalmazás javasolt: 3-4 hónap után 2-3 hónap szünetet érdemes tartani.
  • Az alkalmazás időtartama a termék által esetlegesen okozott tünetektől függ, így figyeld magad! Ha szükséges, nyugodtan vegyél vissza az adagokból vagy hagyj ki pár napot. Ha bőrtünetet tapasztalsz (pl. csalánkiütés) huzamosabb használatot követően, a méregtelenítés fokozódását is jelentheti. Légy figyelmes és hallgass a tested jelzéseire.

Tipp:

Alkalmazás előtt tesztelheted, hogy nem vagy érzékeny a krém valamelyik komponensére! A fül mögötti terület erre kiválóan alkalmas. A vékony és érzékeny bőrfelszínen gyorsan megjelenhet az esetleges irritáció. Ha irritáció jelentkezik, ne használd a készítményt.

 

WTN GlutaRegTM Immunvédő komplex:

Ahhoz, hogy jól működjön az antioxidáns rendszerünk és a szervezetünk glutation szintje folyamatosan megfelelő legyen, a jól funkcionáló glutation szintézis mellett szükséges az is, hogy a szervezeten belül zajló glutation újrahasznosítási ciklus is zökkenőmentesen működjön.

Míg a WTN Glutation krém már a kész redukált glutationt juttatja a szervezetbe, addig a WTN GlutaRegTM immunvédő komplex a szervezetben zajló glutation szintézist, és glutation újrahasznosítási ciklust támogatja, vagyis a szervezet saját glutationtermelési folyamataira fókuszál.

Használat:

  • Ajánlott mennyiség: napi 1-2 kapszula, lehetőség szerint étkezések között, vagy érzékeny emésztőrendszer esetén étkezés közben.
  • Nehézfémterheltség (pl. higany, kadminum, stb.) esetén szedésével kapcsolatban konzultálj szakemberrel!
  • Kúraszerű alkalmazás javasolt.

Mikor használjuk a Glutation krémet és mikor a GlutRegTM Immunvédő komplexet?

Komoly sérülés vagy súlyos, krónikus egészségügyi állapot (pl. krónikusan kimerült szervezet, súlyos májkárosodás, 2-es típusú cukorbetegség, sokízületi gyulladás, stb.) esetén, valamint mikor gyors regenerálódásra van szükség, jobb, ha a szervezet készen megkapja a glutationt, ami egyben kiváló gyulladáscsökkentő is, tehát akkor a WTN Glutation krém használatát javasoljuk. Az állapotjavulás megindulása után viszont célszerű elkezdeni a szervezet saját glutationtermelésének a helyreállítását a WTN GlutaRegTM használata által.

Autoimmun folyamatoknál (pl. Hashimoto), áteresztő bél szindróma esetében vagy rosszindulatú folyamatok terápiájának kiegészítő kísérőjeként kiemelkedően fontos lehet a szervezet saját glutationtermelő folyamatainak a megtámogatása is, vagyis ebben az esetekben a WTN GlutaRegTM immunvédő komplex alkalmazása segíthet.

 

WTN Máriatövis komplex csepp:

Liposzómába zárt szilibinnel és szilimarinokkal!

A máriatövis májtonizáló tulajdonsága igen elterjedt és használata nagyon népszerű, azonban közepesen erős ösztrogénes hatásáról már kevesebb szó esik. Kiváló gyógynövény, de az említett ösztrogénes hatás miatt nők számára csak a ciklus első felében javasolható.

A máriatövismag kivonatokból készült termékek minősége igen eltérő tud lenni. A jó minőség biztosításához több dologra érdemes figyelni:

  • A májműködés szempontjából nem a szilimarinok, hanem a szilibinek a fő hatóanyagok.
  • Az egészség szempontjából nem mindegy, hogy milyen oldószerrel készül a kivonatolás (etil-alkoholos a megfelelő).
  • Alapból a szilimarinok, így a szilibinek is gyenge biohasznosulással rendelkeznek, így, ha ezeket a hatóanyagokat, valamilyen biohasznosulás-növelő technológia is kíséri (pl. liposzóma), az mindenképpen javítja a hatóanyagok hasznosulását és így a termék minőségét.

A máriatövismag olajok ugyan népszerűek, de a májműködés támogatására kevésbé alkalmasak, mivel a szilimarinok nem oldódnak olajban, így kevéssé lehetnek jelen a máriatövismag olajban.

Mire jó a máriatövis és melyek a hatóanyagai?

A máriatövis támogatja az epe- és májműködést, csökkentheti a koleszterinszintet, valamint részt vesz a májsejtek regenerációjában is. Ezen kívül a fő hatóanyagának erőteljes antioxidáns, gyulladáscsökkentő és -gátló, immunmoduláns hatást is tulajdonítanak. A legtöbb ember, a máriatövis fő hatóanyagaként a szilimarint ismeri. Az már kevésbé köztudott, hogy a szilimarin, nem egy hatóanyag, hanem egy flavonolignán-komplex (13 különböző flavonolignán típust foglal magába), amelynek a máj tekintetében a fő aktív alkotóeleme a szilibin (szilibin A és szilibin B keveréke).

A máriatövis szilimarin vagy flavonolignán-komplex koncentrációja rendkívül széles skálán változhat. Befolyásolhatja a talaj minősége, a csapadék mennyisége, valamint a földrajzi-, éghajlati- és mezőgazdasági tényezők is. Utóbbi esetében lényeges szempont például az is, hogy a magokat mikor vetették el, mikor voltak öntözve és a betakarítás a növény mely fejlődési szakaszában történt. Különböző fejlődési szakaszokban ugyanis megfigyelték, hogy változik a szilibin koncentráció, például virágzáskor betakarított növény esetében csökkent értéket azonosítottak. Ezen változók hatásának a kiküszöbölése miatt célszerű, minden esetben olyan készítményt választani, ami standardizált kivonatként tartalmazza a szilimarint és a szilibint.

Használat:

  • Ajánlott mennyiség: napi 3 pumpányi folyadék nyelv alá fújva.
  • A ciklus első felében javasolt alkalmazni.
  • Lehetőség szerint az első főétkezés előtt fél órával, érzékeny emésztőrendszer esetén étkezéssel vagy étkezés után.
  • Használat előtt felrázandó!
  • A máriatövis enyhén ösztrogénes hatású gyógynövény, éppen ezért mi a női ciklushoz igazított alkalmazását javasoljuk - a ciklus első felében, a menstruáció első napjától az ovuláció bekövetkeztéig (kb.14-16. ciklusnap).
  • Kúraszerű alkalmazás javasolt: 3 hónap után 2-3 hónap szünetet érdemes tartani.
  • Férfiak számára is alkalmazható, azonban 1-1,5 pumpa mennyiségben 2 hetes ciklusokban. 2 hét alkalmazás után javasolt 2 hét szünetet tartani.
  • Az alkalmazás időtartama a termék által esetlegesen okozott tünetektől függ, így figyeld magad! Ha szükséges, nyugodtan vegyél vissza az adagokból vagy hagyj ki pár napot. Ha bőrtünetet tapasztalsz (pl. csalánkiütés) huzamosabb használatot követően, a méregtelenítés fokozódását is jelentheti.

 

Milyen mellékhatásokat tapasztalhatunk a májtámogató készítmények használatakor?

  • fáradékonyság
  • fejfájás
  • étvágynak a növekedése, kívánósság
  • pattanásos bőr

Mivel fokozódik a szervezet méregtelenítése, ezért megnőhet az igény egyes tápanyagok plusz bevitelére. Hallgassunk szervezetünkre! Segítsük ezeket a folyamatokat, megemelt dózisú magnézium, C-vitamin és folyadékbevitellel. A mozgás és az izzadás pozitív hatásairól ebben az időszakban se feledkezzünk meg.

Ellenjavallat:

  • Természetesen már fennálló komoly egészségügyi probléma esetén érdemes mindig orvosunkkal egyeztetni, főképp, ha gyógyszeres kezelésben is részesülünk. A májtámogató készítmények, mivel a méregtelenítési folyamatot gyorsítják, ezért egyes gyógyszerek hatékonyságát is csökkenthetik.
  • Várandósság és laktáció alatt nem javasolt a termékek használata.